עיצוב אתרים בפוטושופ

מה זה עיצוב אתרים בפוטושופ?

עיצוב ובניית אתרים מתחיל כיום מניהול תוכן, מערכות ניהול תוכן הן אלו שיעניקו לנו גישה לאתרי אינטרנט, כמובן שבעבר וגם היום ישנם מערכות ניהול תוכן שלא מאפשרים למנהל האתר לבצע שינויים באתר או בתוכן עצמו כיום נכנסו מערכות ניהול תוכן בקוד פתוח שמאפשרות למעצב גרפי לעצב PSD לאתר אינטרנט ולאחר מכן יגיש את העיצוב למתכנת WEB שיבצע חיתוך והטמעה ב-HTML5 בשילוב עם גיליון עיצוב Style.css כמובן שבשפת תכנות חדישה Css3. אבל כל זה חייב להתבצע על מערכת CMS ניהול תוכן לאתרים כגון: joomla.org, WordPress, Drupal

מהו יישום photoshop?

פוטושופ של חברת אדובי המוכרת בעולם לייצור תוכנות למקינטוש ולמערכת הפעלה ווינדוס. החברה מוכרת בתוכנת אנימציה, עיצוב ותכנות.
לדוגמא:

  • Dreamweaver :Website and mobile app design.
  • Illustrator CC : Vector graphics and illustration.
  • Photoshop CC : Image editing and compositing.

האם זה משתלם לעצב אתרים בפוטושופ?

לא כל כך, פשוט מאוד שלחבר בין שני עולמות כשמדובר בשני חברות: חברה לעיצוב וחברה לפיתוח, העלויות לפרויקט מתחילות מ-10,000 ש"ח ועד אין סוף כמובן שכל זה צמוד לאפיון אתר. לעתים כדאי ומשתלם לקבל הצעת מחיר כוללת מאותה החברה לפיתוח ועיצוב. יותר פשוט להתנהל ולקבל מחיר FIX.

מהו חיתוך PSD לאתרים?

החיתוך: חיתוך הPSD שעוצב בהתאמה אישית עבורכם יתבצע על ידי חברת הפיתוח זוהי העבודה הפרטנית עבודת המעצב היא החלק הפשוט ויהיו כמה מעצבים שיכעסו לשמוע אבל… כמתכנת ומעצב למעלה מעשור, אומר לכם לתכנת זה עבודת נמלים פרטנית ומסורבלת, לעקוב אחר האיפיון הוא חלק גם קשה ובלתי נפרד. לעצב מ.. זה החלק המהנה של תהליך עיצוב אתרים באינטרנט.

Photoshop cs6 בימינו משמש בעיקר לעיצוב גרפי לגרפיקאים וכמובן לכל מה שקשור לjpg, psd, png ועוד פורמטים שניתן ליישם בכל עיצוב שהוא:

  • עיצוב דף פייסבוק
  • עיצוב גיליון אתרים מיועד לאפיון אתרי אינטרנט
  • עיצוב כרטיסי ביקור ומודעות פרסום
  • עיצוב לוגואים
  • חידוש וקופרסייה לתמונות לwebsites
  • מיקסום מצגות והדמיות תלת מימד

עושה שימוש במספר יישומים עיקריות ובהן PhotoShop (לחצו להורדת גרסת ניסיון פוטושופ),  וכן ביישום Dreamwaver (לחצו להורדת גרסת ניסיון) , המשמש לבניית אתרים. לימודי עיצוב אתרים כוללים לימודים מקיפים של תוכנות אלו ושל יישומים גרפיים נוספים, לצד נושאים אחרים כגון הכרת המבנה של אתרי אינטרנט, עקרונות בנית אתרים וקידום אתרים, קביעת קונספט גרפי לאתר אינטרנט, בניית אתרי Flash ונושאים נוספים. קורסי עיצוב אתרים כוללים התנסות מעשית רחבה והם ניתנים במגוון מסלולים בהיקפים שונים, החל מקורסים בסיסיים של עיצוב אתרים בפוטושופ ועד לקורסים לעיצוב אתרים מקצועיים, המתפרסים על פני שנה ומעלה. כמו כן ניתן למצוא סדנאות רבות בתחומים ספציפיים של עיצוב אתרים למתקדמים.

חיתוך PSD

חיתוך גיליון פוטושופ לאתרים כמובן שיקבע את מראה האתר אך זה לא אומר שהמוצר יהיה מושלם, בעיות רבות להטמעה במערכת ניהול תוכן יכולה להתרחש וגם עלויות יקרות בהרבה במציאת הגורמים לחיבור בין חיתוך פוטושופ להשמה על שרת לקבלת אתר אינטרנט  פעיל.