עיצוב תדמית באינטרנט

יש לך עסק? עיצוב תדמית זה בדיוק מה שאתה צריך!

כיום, כל בעל עסק, קטן כגדול, שמכבד את עצמו צריך ליצור לעצמו תדמית בצורה מקצועית בכדי להציג את העסק שלו כעסק אמין ואיכותי. יצירת התדמית הנ"ל נעשית באמצעות עיצוב תדמיתי .
בשביל ליצור עיצוב תדמיתי טוב לעסק יש צורך להבין קודם כל מהו המוצר אותו מוכרים ומהי התדמית אותה נרצה ליצור עבור העסק. דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון כאשר יוצרים תדמית מסוימת לעסק הוא מיהו קהל היעד של אותו עסק ומהו המסר אותו נרצה להעביר. תדמית באינטרנט כולל בתוכו מגוון רב של עיצובים בהתאמה לסוג העסק ולצרכיו. עיצוב תדמיתי סטנדרטי כולל בתוכו עיצוב לוגו, עיצוב כרטיסי ביקור, עיצוב ניירת משרדית ועיצוב מעטפות. דוגמאות נוספות לעיצובים בעיצוב תדמיתי הן: עיצוב עמוד עסקי בפייסבוק עיצוב פולדר, עיצוב תפריט, עיצוב פלאייר ועוד…

עיצוב תדמית באינטרנט

תהליך המיתוג העסקי

תהליך עיצוב תדמית באינטרנט נוצר בשלב הראשון האפיון, כפי שציינתי מקודם והשלב השני אחרי אפיון העסק הוא שלב יצירת הלוגו. לאחר שעיצוב הלוגו מסתיים שאר העיצובים יהיו על אותו קו עיצובי של הלוגו וזאת בכדי ליצור הרמוניה ושיוך של כלל המוצרים המעוצבים לעסק אחד מסוים.
אחד הכלים השיווקיים החזקים ביותר הקיימים כיום, הוא עיצוב ומיתוג, המשמעות של מיתוג עסק הוא להוביל קהל פוטנציאלי להזדהות בהינד עפעף בין אלמנט גרפי, לשירות או מוצר אשר נמכר על ידי חברה או בית עסק מסוים. עיצוב תדמיתים, מתבצע על ידי אנשי תקשורת ופרסום, ובשילוב עם אנשי מדיה ועיצוב מוכשרים ובעלי ניסיון וכישורים בתחום.
תהליך עיצוב תדמיתי הינו תהליך עבודה מורכב שמטרתו לגבש יתרון יחסי למוצר מסוים בעיני הלקוח. ברגע שהצרכנים השונים יעדיפו מוצר או שירות על פני המתחרה (מסיבה אותה רוצים בעלי העסק להדגיש), מתרחש באופן טבעי תהליך הטמעת המותג במוחות הצרכנים והמוצר או השירות המדובר מקבל את ההעדפה הצרכנית הנדרשת.
אם כן, מה כולל תהליך של מיתוג לבית עסק? כיצד ניתן יהיה להקנות לאלמנט גרפי את תכונת ההזדהות עם המוצר ועם החברה או בית העסק?

לבעלי אתרים רבים מהחברות מיתוג מבצעות גם שתילת סרטון תדמיתי באתר להקנות זהות או בטחון לרוכשים ובניית אמון מחדש בקהל היעד של אתר העסק. לדוגמא הפקת סרטוני תדמית ב- www.enteractive.co.il יעיל לעסק באופן מוחלט כשמדובר באתר עם תנועת גולשים מסיבית.

עיצוב לוגו

טעות נפוצה היא לחשוב כי לוגו הוא למעשה המותג, וכי עיצוב תדמיתים תחילתו וסופו בעיצוב לוגו. אין בדברים אלו בכדי להמעיט בחשיבותו של לוגו בתהליך המיתוג, שכן הלוגו הוא למעשה תוצאתו של תהליך מיתוג מקצועי.
עיצוב הלוגו צריך להתבצע על ידי איש מולטימדיה מנוסה מתחום העיצוב והשיווק, כאשר מטרת העיצוב היא להוביל לזיהוי השירותים או המוצרים המוצעים על ידי החברה, תוך הקפדה על גודל מינימאלי ופשטות.
ענף עיצוב לוגו ברחבי העולם הוא אדיר, כאשר ישנם מעצבים עולמיים אשר גובים הון תועפות לעיצוב לוגו פרי יצירתם.