עיצוב אתרי אינטרנט

עיצוב אתרי אינטרנט הוא חלק קטן בחזות עיסקית שלא להזכיר מיזמים גדולים, העיצוב נפרד מהבנייה? ממש לא הולכים בד בבד המעצב יחד עם המתכנת, הגרפיקה יחד עם פיתוח הקוד לאתר.

העיצוב

העיצוב מתחלק לשני חלקים עיקריים:

עיצוב קובץ style.css שזה מפת עיצוב לכל חלקי האתר, כל חלקה שכתובה בhtml תיהיה בעלת ערך שם בקובץ הסטייל שלנו (style.css) כלומר קריאה לעיצוב בשם האלמנט, לדוגמא כפתור באתר יד 2 יקבל עיצוב משלו אשר יהיה מעוצב בחלקו האחורי בצד השרת בשפת תכנות אתרים Css3.

החלק השני בעיצוב האתר וזו הגרפיקה או בשמו האחר עיצוב גרפי, עיצוב תקשורת חזותית הוא חלק מתכנון נכון של האתר שילוב בין המתכנת אתרים לעיצוב הגרפי שהמעצב עיצב לפי הפרמטרים שהמתכנת אתרים ביקש מבעוד מועד! אבל אם נתקלתם בסטודיו לבנייה ועיצוב אתרי אינטרנט אז מן הראי שתקבלו את שניהם כלולים בהצעת המחיר.

silhouette-resized-600

הגרפיקה

גרפיקה טוב למי שלא מכיר סדרת האדובי שמעניקה לנו גם את פוטושופ שיעזור לנו לעצב חלקים ב- png או JPEG שאותם גם כן המתכנת יהיה חייב להטמיע בתוך קובץ css, העלאה של גרפיקה תקבל עיצוב וכללים בקוד האתר בכדי שנוכל לראות את עבודת המעצב באתר חייב המתכנת או המפתח של האתר לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם הגרפיקאי, גודל רוחב משקל הקובץ ופורמט הקובץ ינתן על ידי המפתח של האתר.

עיצוב אתרים עלויות:

עלויות לעיצוב אתרים משתנות ככל שהפיתוח לוקח יותר משאבים מהמתכנת שבחרתם כך גם המחיר יעלה בהתאם עלויות כיום באינטרנט לעיצוב אתר נעות בין 2400 ש"ח ועד 15,000 לאתרי פורטל, מסחר או אתרי תוכן ששואבים נתונים ומבצעים אינטראציה עם הגולש כגון: משתמשים, מנויים וכדומה.

המעצב גרפי שעובד יחד עם המתכנת שילוב כוחות והרבה מאמץ! אז עיצוב חשוב לא? חשוב אבל שימו לב לעצב אתר ושלוח אותו לאינדקס גוגל לא יפעל לטובת העסק אפילו רק יגבה עלויות לעיצוב אתר אינטרנט ללא קידום או שיווק של האתר באופן ממומן לא יניב רווח לבעל העסק!

מהן הטכנולוגיות לעיצוב אתרי אינטרנט?

אז מהי בעצם טכנולוגיית עיצוב אתרים? ישנם מספר דברים שחשוב לדעת כאשר אנו ניגשים לעצב אתר כיום בכדי לעצב אתרים צריך להיות מאוד יצירתי ובעל חוש עיצוב אבל בעולם הטכנולוגי של היום זה לא מספיק , פעם לרוב האנשים היה כמעט את אותו הדבר צחשב ניייח עם מסך 17 אינץ עם רזולוציה נמוכה ,היום המבחר הוא כל כך גדול יש אייפדים טאבלאטים וסמארטפונים לדוגמא: iPad , iPhone, Android.

חשוב לדעת מה אנחנו כן יכולים לבצע ומה לא, מה יעמיס על האתר ומה לא, ישנם סמארטפונים שעדיין לא ניתן לראות בהן את תוכנת פלאש בגלל שהאתרים חייבים תמיכה של דפדפן ספארי על מנת שיהיה ניתן לצפות בהם העולם הטכנולוגי זהו עולם שהולך ומתקדם כל הזמן ועל כן גם מתפקידנו תמיד להיות מעודכנים ולעקוב אחר דברים אלו ולדעת אילו כלים חדשים ניתנים לנו בכדי שנוכל להשתמש בהם על הצד הטוב ביותר ולהפיק מהן את המיטב ככל האפשר.
הטכנולוגיה מתקדמת המסכים גדולים יותר הדפדפנים משתכללים ונפח האינטרנט גדל ונהיה מהיר יותר ויותר ולכן כאשר ניגשים לעצב אתר חשוב לשים לב לכלל המשתנים האלה.
בשנים האחרונות אחד מהדפדפנים הנפוצים ביותר היה דפדפן האינטרנט אקספלורר 6 גולשים רבים וגופים גדולים כמו גוגל, פייסבוק, יוטיוב היו מעודכנים בגירסה זו למרות המגבלות הרבות שקיימות בה בכדי לבנות אתרים ולמרות דפדנים חדשים שיצאו לשוק כמו פיירפוקס וכרום עדיין זה לוקח זמן עד שכולם מתעדכנים בגירסאות חדשות שכיום בעזרתן ניתן לבנות ולעצב אתרים בצורה קלה חכמה ומתקדמת יותר, ולכן תמיד צריך לדעת כיצד להתאים את עצמך ולהיות תמיד מעודכן בכל מה שקשור לעולם הטכנולוגיה.

פיתוח ועיצוב  – פיתוח אתרי אינטרנט הטכנולוגיות המתקדמות ביותר:
ככל שהטכנולוגיה הולכת ומתקדמת זה אומר שהאפשרויות שלנו הולכות וגדלות בעבר היינו צריכים לדחות חלק מבקשות הלקוח כי לא היה את האפשרות לשנות למשל שמובנה ברמת קוד ובלתי הפיך בעיצוב אתרים.כיום קיים גם HTML
אינטרנט אקספלורר 9 הנותן תמיכה גם בגירסת כרום ובנוסף CSS 3 ו- HTML5
כל אלו שייכים לעולם הטכנולוגי היותר מתקדם javascript ו – jQuery
ונותן לנו את הכלים עם אין סוף לאפשרויות ליצור כמעט כל דבר אשר עולה בדמיננו כמעצבים ומתכנתים אז עם הידע הנכון בעצם להענות לכל בקשה של הלקוח.

קישורים חיצוניים:

Adobe Flash Player Download

Dreamweaver – Adobe

jQuery – ויקיפדיה

JavaScript – ויקיפדיה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.