טכנולוגיות לעיצוב אתרים

עיצוב הממשק UX Design

זה נכון שלגוגל לא ממש איכפת מעיצוב הממשק, אך לגולשים כן. עיצוב ממשק טוב ישמור וימשוך גולשים נוספים, בעוד ממשק גרוע יביא לנטישה.לא משנה כמה איכותי התוכן, ללא ממשק טוב הגולשים לא יישארו.

אופטימיזציה למכשירים ניידים

גוגל שמה יותר ויותר דגש על נושא התאמת אתרים לפלטפורמה של מכשירים ניידים.  קיים גם העניין של יצירת אתר רספונסיבי שיתאים לכל הפלטפורמות. ישנם אנשים שטועים ויוצרים פלטפורמות נפרדות למחשב ולנייד ובכך מסתכנים שיימצא תוכן זהה בשני אתרים שונים, מה שעלול לפגוע בדירוג.

ניווט מקובע Fixed Navigation

ניווט מקובע הוא התופעה שבה אתה רואה את סרגל הניווט נגלל לאורך כל העמוד. שוב, היתרון פה הוא מבחינת ממשק המשתמש, כאשר הגולש יכול למצוא את הקישור מבלי הצורך לגלול במעלה העמוד.

תמונות וגרפיקה

תמונות וגרפיקה הן דרך נהדרת לשפר את חוויית המשתמש, ובעזרת שיפור הטכנולוגיה, אתרים נעשים יותר ויותר ויזואליים. למרות זאת יש לקחת בחשבון שרוחב הפס אינו זהה בכל המדינות, ולכן אתר רווי בגרפיקה שעובד נהדר במדינה אחת, עשוי להיות מעוקב במדינה אחרת, ולהפריע לחוויית המשתמש.

 

עיצוב אתרים התפתח למגוון טכנולוגיות ושפות לתכנות אתרים. נתחיל מהבסיס לאתרי אינטרנט וזוהי שפת HTML אשר כיום עדיין קיימת אך התפתחה עם השנים וכמובן בהתאם לצורך להביא אינטרקציה מגוונת לגולש, היום הHTML התפתח מאוד מבחינה עיצובית.
HTML – מכיל תוכן בלבד לאתר, שפה זו כיום הפכה למתקדמת מאוד עקב הצורך לתמיכה בסמארטפון וטאבלטים למינהם, מספר הדפדפנים גדל ועם הזמן גם השפה התפתחה על מנת להעניק תמיכה לכל סוגי הפלטפורמות שיש להציע לגולש, וכיום השפה החדשה היא HTML5 (עיצוב אתר רספונסיבי)אשר מצוידת באלמנטים גמישים Fluid Grid, אלמנט אשר מכיל בתוכו תוכן שיש לאתר אך אם החברה לבניית אתרים התקדמה לטכנולוגיה זאת אז יהיה תמיכה בכל פלטפורמה מכיוון שכל אלמנט באתר הינו גמיש לשינוי גודל המסך. CSS3 | CSS השפה אשר מכילה את העיצוב לאתר, בעצם שפה זאת מגדירה את העיצוב לHTML.
לדוגמא: אם ישנו אלמנט באתר כגון טופס צור קשר ואנו מעוניינים לעצב לו תמונת רקע או לחילופין לשנות את צבע,גודל הגופנים אנו נזדקק לCSS אשר יעצב לנו את התוכן(HTML).
CSS3 – תומך בכל הדפדפנים ומכיל קטעי אנימציה ואפקטים חדישים.
החלק הכי חשוב CSS3 תומך מכשירי Apple להבדיל מפלאש אשר אינו נתמך במכשירים כגון IPHONE IPAD. שפות תכנות אלו רק הבסיס לכל אתר ומאחורי הקלעים נזדקק ליותר על מנת להשיג טפסים מקוונים בעלי פעולות מורכבות ופונקציות לגולש. כאן נכנסות השפות בעלות פונקציות אשר יודעות לקבל ערכים ולהמיר אותם ולהעניק לנו תוצאה, פעולות אלו מגובות בתוכן מHTML ועיצוב בCSS3.
השפות הללו מתחלקות למספר אפשרויות טכנולוגיות PHP,ASP,JAVA, ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.